Życie nad morzem sprawia, że jesteś szczęśliwszą osobą, odkryj szmaragdowe morze w Grecji i Peloponez

Istnieje oczywiście wiele kilka powodów, dla których wybierasz życie nad morzem. Dla mnie życie w Grecji i na Peloponezie to bliskość do słońca, spokój i powrót do natury. Czy wiesz również, że ocean może uczynić cię szczęśliwszą osobą?

Ludzie, którzy kochają plażę są bardziej szczęśliwi i cieszą się życiem

Plaża, szmaragdowa woda i szum fal oceanu. Twoje zmysły są zaostrzone, a problemy wydają się oddalać. Morze sprawia, że ​​czujemy się lepiej i czujemy się bardziej zharmonizowani.  Wakacje, a nawet lepiej, życie nad morzem, pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy tylko małą częścią w wielkim kosmosie. Dlatego nic dziwnego, że kilka różnych rodzajów terapii, takich jak terapie psychologiczne, wykorzystuje plażę i ocean, aby poprawić samopoczucie pacjentów.

“Badania wykazały, że środowiska naturalne, takie jak plaże i parki, mają więcej korzyści dla ludzi niż sala gimnastyczna, rozrywkowa i miejska”, mówi ekspert ds. Środowiska i zdrowia Aaron Hipp, według Medical Daily. Badania pokazują również, że mieszanka oceanicznego powietrza i szumu fal ma relaksujący wpływ na wielu ludzi, a my stajemy się bardziej kreatywni i lepiej śpimy.

Wiele innych badan pokazuje podobne wyniki. Chodzenie po plaży może być najlepszą terapią, jaką możemy uzyskać. Otoczeni szmaragdowymi kolorami i piaskiem pod stopami doznajemy poczucia, że jesteśmy związani z ziemią i , ze czujemy się spokojniej i lepiej” (źródło).

Pożyteczne linki