Dlaczego warto inwestować w Grecji? Ceny na nieruchomości zaczęły rosnąć

Ceny na nieruchomości w Grecji zaczęły rosnąć. Grecja jest na nowo popularna i to nie tylko wśród mieszkańców Europy. Dlaczego więc warto inwestować w Grecji?

Inwestycja w Grecji

Grecja jest coraz bardziej interesująca dla  inwestorów.W początkach kryzysu, w roku 2008, w niektórych częściach Grecji ceny na nieruchomości spadły o 50-60%. W ostatnich latach możemy również zanotować zainteresowanie wynajmem krótko- i długoterminowym. Grecja jest na nowo popularna i to nie tylko wśród mieszkańców Europy. Fakt, ze rynek się ustabilizował i turystyka się zwiekszyła spowodował, ze od początku 2018 roku, ceny na nieruchomosci znów zaczęły rosnąć (źródło pierwsze i źródło drugie).

Inwestycja w Peloponez

kup dom grecji kontaktNasza specjalność to Półwysep Peloponezki, a szczególnie obszar w pobliżu miasta Kalamata (Mesinia) i Nafplio (Argolida). Są to obszary, które nie zostały dotknięte recesją w takim samym stopniu jak na przykład Ateny. Połwysep był zawsze magnesem turystycznym: takiej ilości zabytków historycznych, położonych jeden koło drugiego, nie zobaczysz nigdzie indziej. To właśnie tutaj rozwijały się legendarne starożytne miasta: Sparta, Tyrynt i Mykeny. Igrzyska Olimpijskie także narodziły się na Peloponezie i to tutaj stawiał pierwsze kroki na swojej drodze pełnej przygód słynny Herakles.

Peloponez to także wspaniała przyroda, łagodny klimat, słońce, przepiękne plaże i zielone zbocza gór: tutaj mozecie celebrowac w dalszym ciągu tradycyjny tryb życia greckiego. Turystyka rowerowa, piesza i wodna ma rowniez duzo do zaproponowania i cały region jest turystycznie dostępny 365 dni w roku.

Peloponez, a zwłaszcza Mesinia, jest odwiedzana i lubiana przez, przede wszystkim, Niemców i Anglików. Rowniez Grecka Rada Turystyki ma na celu rozbudowanie turystyki dla innych krajow europejskich poprzez zwiększenie przepustowości linii lotniczych na lotnisku Kalamata. W ostatnich latach cały obszar notuje zwiększone zainteresowanie turystów i inwestorow (źródło pierwsze i źródło drugie). To gwarancja, ze nie będziesz miał trudnosci z wynajęciem twojego domku letniskowego!

Zainwestuj w Peloponez? Tak, ale w jakiej część?

My sami uważamy, że obszar wokół Kalamaty jest najlepszy, ale wielu z naszych klientów wybiera również domy w pobliżu Koryntu, Nafplio, Tolo lub Saloniki.  Czy masz swoją ulubioną część na połwyspie? Zadzwoń 0046-703247949 lub napisz mejla do Elwiry,  a my postaramy się znaleźć twoja własną Itakę! Zapoznaj się co wchodzi w nasza ofertę tutaj.