Wakacje w Grecji? Zapomnij Rodos, Kreta albo Santorini: wybierz Peloponez

Wakacje w Grecji? Zapomnij greckie wyspy jak Rodos, Kreta albo Santorini: wybierz Peloponez! Dlaczego? Przeczytaj więcej o naszych trzech mocnych powodach!

Peloponez: Poznaj ojczyznę Spartan i jej największe skarby

Na Peloponezie znajduje się wszystko, co mają greckie wyspy plus troche wiecej. Lazurowy ocean w otoczeniu wysokich gór i zielonych dolin, ktore zachowuja piekny kolor nawet podczas najbardziej upalnych dni. Tutaj spotkasz autentycznych Grekow i autentyczne greckie zycie z dala od tlumu turystow. Tutaj, nie na wyspach, masz szanse na znalezienie plaz, gdzie jestes zupenie sam i na kazdym kroku mozesz znalezc slady histori! Piaszczyste i kamieniste plaże w pobliżu ruin starożytnej cywilizacji. zapewniam cie, ze zakochasz sie w kombinacji gdzie wielkie i gwarne miasta przeplatają się z cichymi, górskimi wioskami. Poznaj ojczyznę Spartan i jej największe skarby!

Żyjesz jak “lokalny mieszkaniec” i jesz ekologicznie

Tutaj nie znajdziesz wiele ekskluzywnych restauracji z biało-czerwonymi obrusami lub kelnerkami w uniformach. Tutaj żyjesz jak “lokalny mieszkaniec” i jesz jedzenie, które rośnie w ogrodzie obok restauracji. Możesz nawet zostać zaproszonym do kuchni, by sprawdzić dzisiejszy połów i całkowicie wybrać, co szef kuchni ugotuje dla ciebie.

Na Peloponezie nie ma złej pogody!

Południowy Peloponez ma najlepszy klimat w Grecji: zimy są łagodne i wilgotne, lata są suche i trwają około czterech miesięcy. Możesz cieszyć się oceanem i plażami przez cały rok, nie jest tu rzadkością, że ludzie kąpią się w Wigilię! Na zdjęciach: plaża w Stoupa, Mani.

Pożyteczne linki