Twórcze życie na Peloponezie: odwiedź artystkę mozaiki w Sparta

Wielu z tych, którzy wybierają zamieszkanie na stałe lub dłuższy pobyt na Peloponezie, odkrywają, że ​​kwitnie tu kreatywne życie. Może to jest z powodu tych pięknych gór, promiennego słońca i błękitnego morza? Może to prostota życia na greckiej wsi z połączeniem wszystkich wspomnień z historii starożytnej Grecji? Jakby to nie tłumaczyć fakt jest faktem: ten kraj pomoże Ci odkryć twoja twórczą i kreatywną stronę!

Tym razem zapraszam Cię do odwiedzenia magicznego ogrodu z mozaikami w mieście Sparta. Ten mały raj jest stworzony przez Dimitrę Colomvakou, która urodziła się i wychowała w Toronto w Kanadzie z greckich rodziców ekspatów i przeniosła się do Sparty w maju 1997 roku. Zachęcam do przeczytanie mojego poprzedniego wywiadu z Dimitrą: kliknij tutaj .

Witaj w mozaikowym raju “Mosaic Art Greece” w centrum Sparty

Ja i moje dwie znajome (mieszane narodowości) od dawna rozmawiałyśmy o odwiedzeniu Dimitry. Na początku czerwca 2022 r. ustaliłyśmy dzień i wczesnym rankiem „dziewczyny z Nomitsi” pojechały do ​​Sparty. To około 2 godzinna podróż, ale miałyśmy o czym rozmawiać, więc czas szybko minął. Znalazłyśmy warsztat Dimitry bez żadnych trudności i….Bogowie, nigdy nie zapomnę tego pierwszego wrażenia… W kilka sekund przeniosłam się w zupełnie inny świat, rozpoznajesz to uczucie?

Ten inny, tajemniczy, kolorowy, magiczny i bajkowy świat jest nie tylko z powodu Dimitry dzieł, ale również z tej powodu atmosfery, którą stwarza Dimitry osobowość i dusza.  Jej empatyczna umiejętność reagowania na ludzi i piękno natury wita Cie od samego progu.

Masz uczucie jakbyś otworzył drzwi do spokoju, miłości i wymarzonego kraju. Każda mozaika jest wyjątkowa, tak jak każda myśl jest dobra i jak każda dusza czysta . Materiały, których Dimitra używa, takie jak kamienie, marmur, szkło, są ręcznie cięte i montowane kawałek po kawałku w jej warsztacie lub na miejscu u klienta, jeśli są to większe prace. Moje koleżanki i ja zakochałyśmy się w jej sztuce od pierwszej chwili.

Rozmawiałyśmy też z Dimitrą o życiu: „Wiesz, życie jest krótkie i niestety czasami późno odkrywamy, co nas w życiu pasjonuje. Bardzo ważne jest, aby podążać za swoim sercem i znaleźć coś, co cię przyciąga i co kochasz nawet jeśli to odkryjesz w bardzo dojrzałym wieku. Jeśli twój zawód jest tym, co kochasz, to nie jest to zawód, to powołanie, to źródło życia. Jeśli nie kochasz tego co robisz, nie wahaj się i zmień swoje życie. Ja odkryłam, że mam teraz, po “odnalezieniu mnie samej” dużo więcej cierpliwości, wytrwałości i bardzo, bardzo dużo uporu ażeby osiągnąć, stworzyć to co chcę. I w końcu mi się to udaje!”

To był bardzo satysfakcjonujący dzień dla całej naszej trójki. W drodze do naszej zielonej Mani bylo troche ciszej w samochodzie….. Cieszyłyśmy się widokami i planowałyśmy jak dać naszym pasjom życiowym więcej miejsca w naszym codziennym życiu. Dziękuję Dimitro za inspiracje i poświęcony czas!

Linki