Przewodnik po Peloponezie: zapraszamy do wioski Stoupa

Przewodnik po Peloponezie: zapraszamy do wioski Stoupa w Mani, poza sezonem turystycznym. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić dom wakacyjny na Peloponezie w Grecji, czy planujesz wyjazd wakacyjny, zdecydowanie nie możesz przegapić Stoupa: nieturystycznej oazy z dwiema pięknymi piaszczystymi plażami i przyjaznymi Grekami położonej około 60 km na południe od Kalamaty (około 45 minut bilresa).

„Stoupa, jedna z najpiękniejszych wiosek na wybrzeżu. Domy były na plaży tak blisko wody, że podczas sztormów fale uderzały w ceglane fundamenty. Białe ściany i domy za nimi, które prowadziły w górę, tworzyły razem półkolisty amfiteatr z wodą jako podłogą sceny ”. Cytat pochodzi z książki Staffana Stolpe „Wioska z Peloponezu” i nie jest absolutnie przesadzony.

Wioska turystyczna w Mani otoczona gajami oliwnymi i górami Taygetos

Ci, którzy już mają tutaj dom wakacyjny, nie narzekają na nudę lub brak czynności, które można wykonać w okolicy. Można tu znaleźć ślady starożytnych mitów, średniowieczną opowieść, spróbować znaleźć wejście do Hadesu lub wyobrazić sobie krwawe wojny klanów, z których słynie ten obszar. Urok przeszłości i teraźniejszości.

„Mani to także obszar, o którym krążą pogłoski o wendetach i ogólnej dzikości, co skłoniło przyzwoitych Ateńczyków do mówienia o Mani, podobnie jak mediolańczycy mówią o Sycylii. Ale w tych przesadnych plotkach nigdy nie było pogardy, ponieważ świadomość, że Mani była jedynym nie-okupowanym przez Turcję obszarem w historii Grecji, żyje wiecznie ”. (Staffan Stolpe: “Wieś z Peloponezu”). Wszystko to w symbiozie i równowadze z nowoczesnymi restauracjami i wygodnymi i nie do przesady luksusowymi domami na wynajem i sprzedaż.

Dom wakacyjny w jednej z najpiękniejszych wiosek na wybrzeżu

Stoupa ma około 1000 mieszkańców i po dość uśpionej egzystencji zyskała popularność jako ośrodek turystyczny. Domy wakacyjne w okolicy są w większości własnością Greków, Niemców i Anglików, którzy jako jedni z pierwszych odkryli piękno i spokój tego obszaru. W Stoupa znajdziesz zarówno historię, jak i złote piaszczyste plaże a także niewiarygodnie piękne zachody słońca: jak spektakle teatralne każdego wieczoru. Wielu turystów chętnie kupuje domy wakacyjne w pobliskich wioskach, takich jak Lefktro, Riglia, Neochori.

Dom wakacyjny w Stoupa: najważniejsze jest morze

Wszystko w Stoupa zostało zbudowane tak, aby skupić się na morzu:

Jeśli lubisz wędrować w górach zapraszamy do Stoupa! W okolicy znajdują się szlaki zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych wędrowników, którzy chcą sprawdzić swoje siły: od kilkugodzinnych wycieczek po wspinaczki całodniowe.

Pożyteczne linki