O nas

dom w grecjiMarzysz o kupnie domu w Grecji na Peloponezie? Albo może działki, na której będziesz mógł zbudować swój wymarzony dom? Chcesz znaleźć domek letniskowy, gdzie będziesz mógł odpoczywać i pracować? Nie jesteś sam! To były również nasze marzenia i teraz chcemy pomóc innym, którzy dzielą nasze zainteresowania. Jesteśmy Twoim “Housefinder Peloponnese”!

Elwira och Elias, Housefinders Peloponnese

Ja nazywam się Elwira Kotowska, urodziłam się w Warszawie i od 1991 przez 26 lat mieszkałam w Szwecji. Kosmopolitka w sercu, która ciągle szuka nowych dróg w życiu. Moja praca pozwalała na to, żebym w każdej chwili mogła zmienić przystań i mieszkałam między innymi w Sztokholmie, Göteborgu, i Kalmarze. Jestem z zawodu specjalistą do spraw zarządzania projektem, kierunek marketing digitalny. Mój partner, Elias Johnsson, urodził się w Atenach i przeprowadził się do Szwecji w wieku czterech lat. Jest z zawodu ekonomistą i menedżerem aplikacji.

Z szarej Szwecji do słonecznej Grecji

W 2015 roku, po naszych wakacjach wokół półwyspu Peloponez, postanowiliśmy się przeprowadzić. Miejsce było dość łatwe do wyboru: Półwysep Mani jest bosko piękny! Znalezienie naszego wymarzonego domu nie było takie proste: musieliśmy zrównoważyć budżet i marzenia. Pod koniec 2016 roku kupiliśmy „nasze miejsce na ziemi” (w Nomitsi), gdzie zbudowaliśmy nasz wymarzony dom z widokiem na Morze Śródziemne. Od 1 września 2020 roku jesteśmy „miejscowymi” i chronimy nasz dom obrazem Hestii, bogini rodzinnego ogniska i wszechświata. A od listopada 2021 mamy w naszym domu nasza własną Estię, grecki psiaczek ze schroniska.

Na początku oboje współpracowaliśmy z naszymi szwedzkimi klientami. Obecnie Elias nadal to robi, ale ja opiekuję się partnerami, klientami i stronami internetowymi Housefinders Peloponez i pracuję a naszą firma w pełnym wymiarze godzin. Oboje mamy nadzieję pomóc większej liczbie osób w projekcie „ucieczka do Grecji”.

Nasz obszar: Messinia i Argolis

Pomożemy Ci kupić, sprzedać lub wynająć dom lub mieszkanie w okolicach Kalamata i Nafplio. Pracujemy z mieszanką greckiej kreatywności i europejskiej struktury i zaufania:). Mówimy po grecku, angielsku, szwedzku i polsku. Nigdy nie obiecujemy Ci czegoś, czego nie możemy dostarczyć i zawsze współpracujemy z tymi, których znamy i którym ufamy. Szybko dostarczamy odpowiedzi i rozwiązania. Po prostu wciąż pamiętamy własne polowania i wiemy, jak możemy pomóc Ci uniknąć błędów, które popełniliśmy sami. Elwira zaprasza również do jej strony z galerię zdjęć. Chcesz sprzedać swoją nieruchomość lub wynająć swój dom za pośrednictwem naszej firmy?  Z chęcią Ci pomożemy!

I’ll tell you what I’m grateful for, and that’s the clarity of understanding that the most important things in life are health, family and friends, and the time to spend on them. Kenneth Branagh