Nasza historia: Peloponez, 265 słonecznych dni w roku i carpe diem

kup dom w grecji265 słonecznych dni w roku i carpe diem

Marzysz o kupnie domu w Grecji na Peloponezie? Albo może działki, na której będziesz mógł zbudować swój wymarzony dom? Chcesz znaleźć domek letniskowy, gdzie będziesz mógł odpoczywać i pracować? Nie jesteś sam! To były również nasze marzenia i teraz chcemy pomóc innym, którzy dzielą nasze zainteresowania. Jesteśmy Twoim “Housefinder in the Peloponnese”!

Witaj na naszych stronach!

Ja nazywam się Elwira Kotowska, urodziłam się w Warszawie i od 1991 przez 26 lat mieszkałam w Szwecji. Kosmopolitka w sercu, która ciągle szuka nowych dróg w życiu. Moja praca pozwalała na to, żebym w każdej chwili mogła zmienić przystań i mieszkałam między innymi w Sztokholmie, Göteborgu, i Kalmarze. Jestem z zawodu specjalistą do spraw zarządzania projektem, kierunek marketing digitalny. Mój partner, Elias Johnsson, urodził się w Atenach i przeprowadził się do Szwecji w wieku czterech lat. Jest z zawodu ekonomistą i menedżerem aplikacji.

Z szarej Szwecji do słonecznej Grecji

W 2015 roku, po naszych wakacjach dookoła półwyspu Peloponeskiego podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Pracujemy w dalszym ciągu z naszymi szwedzkimi klientami, ale otworzyliśmy również w marcu 2017 stronę internetową Husigrekland.se, co oznacza po polsku “Dom w Grecji”. W 2018 otworzyliśmy Houseinpeloponnese.com i teraz jesteśmy “Housefinder in the Peloponnese”. Więcej o nas pod linkiem tutaj.

W końcu 2016 roku kupiliśmy “nasze miejsce na ziemi” (w Nomitsi), gdzie wybudowaliśmy nasz wymarzony dom z widokiem na Morze Śródziemne! Od 1 września 2020 jesteśmy mieszkańcami Nomitsi i chronimy nasz dom obrazem Hestii, bogini rodzinnego ogniska i wszechświata.

Nasze miejsce na ziemi: Peloponez i Mani