Mieszkaj i pracuj w Grecji: wskazówki od Housefinders w Mani na Peloponezie

mieszkaj-pracuj-grecji-wskazowki-housefinders-mani-peloponezieNiektórzy z naszych klientów planują zamieszkać i pracować w Grecji. Mamy kilka wskazówek dla tych, którzy zdecydują się zamieszkać w West Mani na Peloponezie. Oczywiście łatwiej jest, jeśli masz już pracę lub własną firmę, która daje Ci możliwość pracy zdalnej, ale są też inne rozwiązania. Warto dodać, że poniższa lista jest oparta wyłącznie na naszych własnych lokalnych doświadczeniach, ale może być przydatna dla Ciebie, kto chce mieszkać w innym, mniejszym miejscu/społeczności na kontynencie. A jeśli myślisz o trudnościach językowych, mam dla ciebie odpowiedź również na to. Tak, pożądana jest podstawowa znajomość języka greckiego ale to angielski będzie Twoim językiem biznesowym, ponieważ większość poniższych wskazówek jest poszukiwana przez Europejczyków, którzy zdecydowali się zamieszkać w słonecznym West Mani.

Hotel lub pensjonat dla zwierząt

Wielu właścicieli zwierząt domowych w Mani potrzebuje profesjonalnego hotelu lub pensjonatu dla psów. Zdecydowana większość ludzi kocha swoje zwierzaki jak członków rodziny, ale niestety nie zawsze jest możliwe zabranie zwierzaka ze sobą, gdziekolwiek się udajesz. Zwłaszcza podczas gorącego greckiego lata, kiedy po prostu nie można zostawić kota lub psa w samochodzie. Nie każdy ma przyjaciela, który może zaopiekować się zwierzakiem podczas Twojej nieobecności, a wielu właścicieli zwierząt może czuć się niepewnie, zostawiając swojego zwierzaka z prywatną osobą, której nie znają. I oczywiście chętnie kupujemy zabawki edukacyjne, dobre jedzenie i zdrowe smakołyki dla naszych zwierząt.

Wynajem z koncepcją

Istnieje już ogromny wybór willi i apartamentów do wynajęcia. I wiele domów jest budowanych wyłącznie na rynek wynajmu. Wierzę w firmę wynajmującą z koncepcją: na przykład wynajem i wędrówki, wynajem i nauka greckiej kuchni, wynajem i nauka fotografowania, wynajem i nauka nurkowania, wynajem i tresura psa. Samo „mam willę do wynajęcia” już nie wystarcza.

Salon kosmetyczny

Profesjonalny i najwyższej klasy salon kosmetyczny. Pielęgnacja skóry, maseczki, depilacja, zaawansowana pielęgnacja skóry i ciała. Autoryzowany salon, który oferuje relaksujące i skuteczne zabiegi z jakością, wiedzą i troską. I oczywiście lubimy kupować kremy do twarzy, balsamy do ciała i tym podobne…

Serwis komputerowy

Większość młodych ludzi uważa, że ​​korzystanie z nowoczesnych technologii jest proste i znajome. Jednak osoby starsze często mogą mieć pewne trudności ze zrozumieniem cudów techniki i tego, jak można wykorzystać komputer. Masz wirusy, trojany  i potrzebujesz wsparcia komputerowego? Czy komputer działa wolno i potrzebujesz naprawy komputera? Masz zepsuty komputer i chcesz go oddać do naprawy? Czy jesteś sfrustrowany całym „bałaganem” i potrzebujesz pomocy?

Wypożyczalnia: narzędzia ogrodnicze, narzędzia ręczne, narzędzia do podnoszenia, narzędzia ziemne i wiele innych

Większości osób, które pomogą Ci w ogrodzie lub podejmą się drobnych napraw w Twoim domu, nie posiadają profesjonalnych narzędzi. Niektórzy z nas mogą wykonać pracę samodzielnie, ale brakuje nam prawdziwych i dobrych narzędzi do tego zadania, a kupowanie elektronarzędzia za kilkaset euro, którego możemy użyć tylko kilka razy, może wydawać się niepotrzebne. Wtedy wspaniale jest mieć dostęp do miejsca, w którym można wypożyczyć narzędzia na dzień lub dwa.

Używane meble na sprzedaż

Fotele bujane, sofy, doniczki, komody, meble ogrodowe, drzwi, okna i nie tylko… Najwyższy czas, aby w okolicy pojawił się ktoś, kto potrafi poddać recyklingowi zarówno meble, jak i inne drobiazgi. I oczywiście z dostawą do domu!

Przydatne linki