Kup dom wakacyjny na Peloponezie: znajdź nową energię i czas na bycie sobą

Dla wielu zakup domu wakacyjnego na Peloponezie to okazja do znalezienia nowej energii, czasu na cieszenie się słońcem i kulturą w Grecji. Nasza historia zaczęła się podczas wakacji samochodowych na Peloponezie 2015 podczas których zdecydowaliśmy z Eliasem: „Oto miejsce, w którym chcemy być!”. Jest wiele powodów, dla których podjęliśmy tę decyzję, jak na przykład słońce, morze, prostota życia, relacje międzyludzkie, historia i kultura.

Zawsze jestem ciekawa historii innych ludzi, kiedy i jak zaczęła się ich grecka przygoda. Tym razem chcę przedstawić Wam artystkę z Norwegii, która zakochała się w Mani i Peloponezie, Idun Lisbet Storrud. Idun jest znana i ceniona za jej wysokiej jakości ceramikę użytkową.

Pomiędzy Norwegią , Danią i wioską Milea w Mani

Elias i ja spotykaliśmy się z Idun w jej warsztacie ceramicznym w Milea, pięknej greckiej wiosce górskiej w Mani. Na przywitanie Idun zaprosiła nas na  skandynawską kawę parzoną i norweskie ciasta „muszelki cynamonowe” (kanelskal). Rozmawialiśmy po szwedzku, norwesku i angielsku czyli ogólnie cały wieczór był międzynarodowy. Mówimy o miłości do Grecji i pasji do tworzenia ceramiki. Spotkanie miało miejsce pomiędzy pierwszym z drugim greckim lockdown.

Przeczytaj cały wywiad na naszej stronie Houseinpeloponnese.com, zapraszam!

Pożyteczne linki