Sprzedaż: dom lub działka w Grecji, na półwyspie Peloponez

Elias i ja pracujemy jako pośrednicy miedzy polskim i greckim rynkiem nieruchomości. Razem z naszymi partnerami pomożemy Ci znaleźć dom lub działkę na sprzedaż w Grecji, na półwyspie Peloponez.

Zakup domu lub działki nigdy nie jest bezproblemowy. Z naszą pomocą wiesz, że inwestycja będzie przeprowadzana w zgodzie z prawem kupna  obowiązującym na rynku greckim.

Jeśli zastanawialiście się wcześniej nad zakupem działki lub domu na Peloponezie lub gdzie indziej w Grecji, to teraz jest to bardzo dobry moment. Ceny spadły od końca 2008 roku i chociaż zaczęły się stabilizować, to są nadal niższe niż przed kryzysem.

Na Peloponezie nie doszło jednak nigdy do tak dramatycznego spadku cen, jak w Atenach, które znacznie bardziej ucierpiały w wyniku recesji. Zobacz naszą ofertę po angielsku tutaj.

Ważne dla tych, którzy chcą wynajmować swój dom letniskowy

Grecja jest coraz bardziej interesująca dla  inwestorów. W początkach kryzysu, w roku 2008, w niektórych częściach Grecji ceny na nieruchomości spadły o 50-60%. W ostatnich latach możemy również zanotować zainteresowanie wynajmem krótko- i długoterminowym. Grecja jest na nowo popularna i to nie tylko wśród mieszkańców Europy.

Zapoznaj się z zakresem naszych usług. Jeśli na naszej stronie nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, wyślij mejla do Elwiry!

Grecja jest piękna i duża. Gdzie wy pracujecie?

Naszym głównym obszarem działań jest półwysep Peloponeski. Nasza specjalność to Messinia na Peloponezie (w pobliżu Kalamaty), ale mamy również kontakty z innymi partnerami w Nafplio i Salonikach.

[collapse]
Co zawiera Twoja usługa jako pośrednika?

Poszukujemy domu lub działki do budowy zgodnie z Twoimi życzeniami i odpowiadamy na pytania przed, podczas i po zakupie. Krótko mówiąc my i nasi partnerzy pomożemy Ci w sprawdzeniu rzetelności kontrahenta, przygotowaniu umowy, zapewnienieniu greckiego notariusza oraz załatwieniu wszelkich formalności związanych z otwarciem konta bankowego. Wszystko z pomocą anglojęzycznego greckiego personelu lokalnego.

[collapse]
Jak mogę przekazać moje oczekiwania i umówić się z Tobą na prezentację domu lub działki?

Skontaktuj się z Elwirą przez e-mail lub telefon. Na podstawie Twoich życzeń spiszemy szczegółową specyfikację, którą wyślemy do naszych partnerów. Krok pierwszy, to przygotowanie propozycji nieruchomości spełniających Twoje założenia. Krok drugi, to zaplanowanie Twojego przyjazdu i prezentacja ofert. Pokazy odbywają się zwykle w języku angielskim, ale jeśli chcesz, abyśmy tłumaczyli, to oczywiście będziemy obecni na miejscu. Po obejrzeniu zdecydujesz, czy chcesz zainwestować w którąś z obejrzanych nieruchomości, czy też chcesz poczekać i pozostać w kontakcie mejlowym ze mną lub z naszymi partnerami.

[collapse]
Czy muszę liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeśli chcę obejrzeć nieruchomości?

Nie! Brokerzy, zatrudniają mnie abym nawiązywała kontakty z klientami z Polski i Szwecji. Jeśli zdecydujesz się zainwestować, otrzymam prowizję, która nie obciąży Cię dodatkowymi kosztami (z wyjątkiem kosztów podróży i zakwaterowania).

Czy pomagasz przy załatwianiu formalności po zakupie?

Oczywiście! Możemy skontaktować Cię z prawnikiem, który będzie reprezentował Twoje interesy, dopóki wszystko nie zostanie sfinalizowane. Jeśli chcesz kupić letni domek, możemy również skontaktować się z firmami, które opiekują się domem, gdy Ciebie tutaj nie ma jak również skontaktować cię z księgowym, który pomoże Ci złożyć deklarację w Grecji.

Z jakimi kosztami, oprócz ceny nieruchomości, muszę się liczyć, jeśli zdecyduję się na jej zakup?

W Grecji koszt prowizji jest dzielony między sprzedającego i kupującego (zwykle po 2%). W przypadkach, gdy cena zakupu jest niższa niż określona kwota, kupujący może zapłacić stałą opłatę do agencji nieruchomościami. Oprócz prowizji w wysokości 2%, musisz liczyć się z 3% podatku od nieruchomości. Koszt notariusza to 2,5%. Prawnik kosztuje 3,5%, wycena gruntu 700 euro, co stanowi razem 11%. Należy pamiętać, że ponieważ wiele agencji może sprzedawać tę samą nieruchomość, możesz być poproszony o podpisanie dokumentu aby zabezpieczyć agencję jako pierwszą, która pokazała Ci nieruchomość. W praktyce oznacza to, że jeśli kupisz tą samą nieruchomość poprzez inną agencję to będziesz zobowiązany do zapłacenia 2% do pierwszej agencji.

[collapse]
Jakie zezwolenia są wymagane do zakupu nieruchomości w Grecji?

Dla obywateli UE nie ma żadnych ograniczeń w zakupie nieruchomości w Grecji. Specjalne zezwolenie jest potrzebne jedynie dla obszarów w pobliżu baz wojskowych lub granic państwowych. Obszary te obejmują wschodnią część Morza Egejskiego, Dodekanez, regiony północnej Grecji oraz części Krety i Rodos.

[collapse]
Co jest ważne przy zakupie działki budowlanej w Grecji?

Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest czy można uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli działka ma zezwolenie sprawdź zawsze, jak długo umowa jest ważna. Nowe przepisy budowlane obowiązujące w Grecji od 2015 roku oznaczają, że działka może otrzymać pozwolenia na budowę jedynie w ramach planu zabudowy okolicy.

[collapse]
Gdzie można zobaczyć przykłady nieruchomości wystawionych do sprzedaży?

Nasi partnerzy nie publikują wszystkich nieruchomości na swoich stronach. Przykłady możesz zobaczy na naszej angielskiej stronie.

Przykładowe domy na sprzedaż.  Kliknij TUTAJ na pełną ofertę w języku angielskim.