Sprzedaż: dom lub działka w Grecji, na półwyspie Peloponez

kup dom w grecjiElias i ja pracujemy jako pośrednicy miedzy polskim i greckim rynkiem nieruchomości. Razem z naszymi partnerami pomożemy Ci znaleźć dom lub działkę na sprzedaż w Grecji, na półwyspie Peloponez.

Zakup domu lub działki nigdy nie jest bezproblemowy. Z naszą pomocą wiesz, że inwestycja będzie przeprowadzana w zgodzie z prawem kupna  obowiązującym na rynku greckim.

Jeśli zastanawialiście się wcześniej nad zakupem działki lub domu na Peloponezie lub gdzie indziej w Grecji, to teraz jest to bardzo dobry moment. Ceny spadły od końca 2008 roku i chociaż zaczęły się stabilizować, to są nadal niższe niż przed kryzysem.

Na Peloponezie nie doszło jednak nigdy do tak dramatycznego spadku cen, jak w Atenach, które znacznie bardziej ucierpiały w wyniku recesji.

Grecja jest coraz bardziej interesująca dla  inwestorów. W początkach kryzysu, w roku 2008, w niektórych częściach Grecji ceny na nieruchomości spadły o 50-60%. W ostatnich latach możemy również zanotować zainteresowanie wynajmem krótko- i długoterminowym. Grecja jest na nowo popularna i to nie tylko wśród mieszkańców Europy. Zapoznaj się z zakresem naszych usług. Jeśli na naszej stronie nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, wyślij mejla do Elwiry!

Grecja jest piękna i duża. Gdzie wy pracujecie?

Naszym głównym obszarem działań jest półwysep Peloponeski. Nasza specjalność to Messinia na Peloponezie (w pobliżu Kalamaty), ale mamy również kontakty z innymi partnerami w okolicach Nafplio.

[collapse]
Co zawiera Twoja usługa jako pośrednika?

Odpowiadamy mejlowo lub telefonicznie na wszystkie dodatkowe pytania dotyczące nieruchomości opublikowanych na naszej stronie (język angielski): Husigrekland.se. Pomagamy również znaleźć prawnika, jeśli twoje pytania dotyczące zakupu są bardzo szczegółowe. Wszystko po to, abyś poczuł się bezpiecznie, dokonując inwestycji w Grecji. Jeśli nie znajdziesz tego, co najbardziej Ci odpowiada wśród na naszej stronie internetowej, pomożemy Ci spisać specyfikację z twoimi życzeniami dotyczącymi obszaru, budżetu i tym podobne. Następnie prześlemy Ci listę z odpowiednimi propozycjami. Pamiętaj, że współpracujemy tylko z zaufanymi pośrednikami sprzedaży nieruchomości!.

[collapse]
Jak mogę umówić się z Tobą na prezentację domu lub działki?

Jeśli znajdziesz na naszej stronie nieruchomość, która cię interesuje: skontaktuj się z Elwirą poprzez mejla albo zadzwoń bezpośrednio na 0046703247949. Podaj ID numer nieruchomości która cię interesuje i kiedy będziesz mógł przyjechać na pokaz domu. Pokazy odbywają się w języku angielskim. Po obejrzeniu zdecydujesz, czy chcesz zainwestować w którąś z obejrzanych nieruchomości, czy też chcesz poczekać i pozostać w kontakcie mejlowym ze mną lub z naszymi partnerami.

[collapse]
Czy muszę liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeśli chcę obejrzeć nieruchomości?

Jeśli zarezerwujesz pokaz domu z naszej strony internetowej nie musisz się liczyć z żadnymi dodatkowe kosztami. Jeśli jednak chcesz, abyśmy pomogli Ci zsynchronizować i zarezerwować pokazy kilku nieruchomości zgodnych ze specyfikacją Twoich wymagań (dokument, który przesłaliśmy Ci wcześniej + dodatkowe sugestie naszych partnerów): koszt naszych usług to 125 €. Płatność należy uregulować na rzecz ElwEli Consulting AB (nr org. 559152-4201). Pamiętaj, że koszty podróży i zakwaterowania płacisz sam!

Czy pomagasz przy załatwianiu formalności po zakupie?

Oczywiście! Możemy skontaktować Cię z prawnikiem, który będzie reprezentował Twoje interesy, dopóki wszystko nie zostanie sfinalizowane. Jeśli chcesz kupić letni domek, możemy również skontaktować się z firmami, które opiekują się domem, gdy Ciebie tutaj nie ma jak również skontaktować cię z księgowym, który pomoże Ci złożyć deklarację w Grecji.

Z jakimi kosztami, oprócz ceny nieruchomości, muszę się liczyć, jeśli zdecyduję się na jej zakup?

W Grecji koszt prowizji jest dzielony między sprzedającego i kupującego (zwykle po 2%). W przypadkach, gdy cena zakupu jest niższa niż określona kwota, kupujący może zapłacić stałą opłatę do agencji nieruchomościami. Oprócz prowizji w wysokości 2%, musisz liczyć się z 3% podatku od nieruchomości. Koszt notariusza to 2,5%. Prawnik kosztuje 3,5%, wycena gruntu 700 euro, co stanowi razem 11%. Należy pamiętać, że ponieważ wiele agencji może sprzedawać tę samą nieruchomość, możesz być poproszony o podpisanie dokumentu aby zabezpieczyć agencję jako pierwszą, która pokazała Ci nieruchomość. W praktyce oznacza to, że jeśli kupisz tą samą nieruchomość poprzez inną agencję to będziesz zobowiązany do zapłacenia 2% do pierwszej agencji.

[collapse]
Jakie zezwolenia są wymagane do zakupu nieruchomości w Grecji?

Dla obywateli UE nie ma żadnych ograniczeń w zakupie nieruchomości w Grecji. Specjalne zezwolenie jest potrzebne jedynie dla obszarów w pobliżu baz wojskowych lub granic państwowych. Obszary te obejmują wschodnią część Morza Egejskiego, Dodekanez, regiony północnej Grecji oraz części Krety i Rodos.

[collapse]
Co jest ważne przy zakupie działki budowlanej w Grecji?

Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest czy można uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli działka ma zezwolenie sprawdź zawsze, jak długo umowa jest ważna. Nowe przepisy budowlane obowiązujące w Grecji od 2015 roku oznaczają, że działka może otrzymać pozwolenia na budowę jedynie w ramach planu zabudowy okolicy.

[collapse]
Gdzie można zobaczyć przykłady nieruchomości wystawionych do sprzedaży?

Nasi partnerzy nie publikują wszystkich nieruchomości na swoich stronach. Przykłady możesz zobaczy na naszej angielskiej stronie.

 Kliknij TUTAJ na pełną ofertę w języku angielskim.