Dom w Grecji na Półwyspie Peloponez? Pomożemy Ci!

Szukasz domu letniskowego w Grecji i na Peloponezie? Tęsknisz za 265 słonecznymi dniami w roku? Skontaktuj się z nami: z Housefinders Peloponnese znajdziesz nieruchomości w rejonie Kalamata, Koroni i Nafplio. Posiadamy własne portfolio nieruchomości i współpracujemy z kilkoma agencjami z Messina i Argolis.  Od 2017 roku mieszkamy w pobliżu pięknej Kalamaty i chętnie pomożemy Ci znaleźć dobra inwestycję w Messinia i Argolis.

Witamy na Peloponezie

Piękny Półwysep Peloponeski to znacznie więcej niż tylko plaże. Tutaj znajdziesz prawdziwą Grecję, w której mit miesza się z historią. Peloponez to historia, Homer och Odyseja. To magiczna kraina, gdzie mity mieszają się z faktami, zapachem oliwek, kolorem dojrzewających pomarańczy i słodkim zapachem fig. Jeśli wierzysz legendom, to tutaj znajdziesz wejście do mitycznego Hadesu.

Messina: Avia, County, Mani, Kalamata

Położenie Mesenii między górami Taygetos na północy a Morzem Śródziemnym na południu utrzymywało krajobraz przez długi czas w stosunkowo odosobnionym miejscu. Messinia ma przyjemny klimat i długi sezon turystyczny, w którym zarówno miłośnicy słońca, jak i doświadczeni wędrowcy mogą znaleźć coś dla siebie.

Najbliższe lotnisko znajduje się w Kalamata, i nieruchomości, które oferujemy, znajdują się około 0,5-1,5 godziny jazdy od lotniska. Jeśli lecisz do Aten, dotrzesz do celu w około 2,5-3,5 godziny jazdy samochodem lub autobusem.

Messinia Avia

Zaledwie 15 km na południowy wschód od Kalamaty znajduje się Avia Messinia z jej piękną przyrodą i panoramicznymi widokami na błękitne i turkusowe, krystalicznie czyste wody Zatoki Messinia. Nazwa pochodzi od mitologicznego króla Messenii Kresphontis, który nazwał okolicę imieniem córki Herkulesa Avii. W okolicy znajdują się małe społeczności Avia, Akrogiali i Megali Mantineia. Ponieważ okolica jest pagórkowata, a plaże są blisko gór, nie znajdziecie tu klasycznych piaszczystych plaż jak w innych rejonach. Tutaj plaże i zatoczki są bardziej kamieniste, takie które preferują sami Grecy. Cała linia brzegowa aż do Mani jest bardzo lubiana przez żeglarzy.

Messinia County

Messinia County składa się z kilku różnych gmin położonymi na zachód od Kalamaty. Obszar ten jest opisany w Iliadzie i  niektóre miejsca są zamieszkane do dziś, takie jak Messini i Pylos gdzie znajduje się również pałac króla Nestora. Popularne wioski to Koroni, Methoni i Pylos. W ostatnich latach obszar wokół Pylos bardzo się rozrósł dzięki Costa Navarino, które swoimi hotelami i polami golfowymi przyciąga wielu turystów. Pomiędzy Pylos a Costa Navarino znajduje się również jedna z najsłynniejszych greckich plaż, Voidokilia (co oznacza komagen lub oxmagen). Inne popularne piaszczyste plaże to Methoni i Finikounda. Krajobraz tutaj nie jest tak pagórkowaty jak Messinia Avia czy Messinia Mani, a drogi między wioskami są szersze i nie tak kręte jak po drugiej stronie zatoki.

Messinia Mani

Mani to obszar położony zarówno w Mesenii, jak i w Lakonii, słynący w Grecji z jałowej i dzikiej przyrody oraz burzliwej historii. Ludzie mieszkają tu od niepamiętnych czasów, a Iliada wymienia sześć portów w Mani. I to właśnie w portowym mieście Gythio Paryż i Helena wypłynęli do Troi i wywołali jedną z najbardziej mitycznych wojen w historii. Popularne wioski to Kardamyli, Stoupa i Agios Nikolaos. Góry Taygetos, które zimą są pokryte śniegiem, w naturalny sposób oddzielają Mani od Lakonii, a wiosną niższe zbocza wypełnione są dzikimi kwiatami i ziołami. Obszar ten jest chętnie odwiedzany przez miłośników przyrody, którzy lubią wędrować w pięknej i nietkniętej przyrodzie.

Kalamata

Kalamata to miasto portowe z prawie 70 000 mieszkańców, co czyni je drugim co do wielkości miastem na Peloponezie. Obszary wokół miasta są bogate w mitologiczną historię i istnieje tutaj kilka miejsc, które są opisane w Iliadzie. Jeśli interesuje Cię archeologia, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Zamek Franków i Benakion, który jest muzeum archeologicznym. Tym z Państwa, którzy lubią sztukę i kulturę polecamy wizytę w centrum kultury, gdzie imprezy odbywają się przez cały rok. Dla tych, którzy chcą kupić dom wakacyjny, o wiele ciekawsza jest plaża o długości 2,5 km z czystą, błękitną wodą: doskonała inwestycja, która przyciągnie wielu najemców! Plaża jest otoczona barami i tawernami otwartymi do późnych godzin wieczornych.

Nafplio, Argolis

Nafplio to historyczne nadmorskie miasto i pierwsza stolica współczesnej Grecji (1829-1834). Tutaj możesz cieszyć się historycznymi spacerami w ciągu dnia i nocnym życiem wieczorem. Nafplio jest również uwielbiane przez samych Greków, którzy lubią jeździć tutaj w weekendy. Urzekająco piękne miasteczko z uroczymi pastelowymi domami i małymi alejkami z różnego rodzaju sklepami. Zatoka Argolijska ma idealną wodę do pływania i uprawiania sportów wodnych. W pobliżu znajduje się wiele różnych kąpielisk i piaszczystych plaż, takich jak Mandrakia, Kouverta, Sentoni, Petrothalassa, Tolo ze swoimi zorganizowanymi udogodnieniami i drobną piaszczystą plażą lub Porto Heli znane ze szmaragdowej, krystalicznie czystej wody. Nasze nieruchomości na sprzedaż znajdują się około 1-2 godzin od lotniska w Atenach: jest to wygodne dla tych, którzy chcą częściej odwiedzać swój grecki dom.