Dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość w Grecji i Peloponez przy pomocy Housefinders Peloponnese

FAQ dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość w Grecji z Housefinders Peloponez. Elias i ja pomagamy naszym klientom znaleźć i kupić nieruchomości w dwóch obszarach Peloponezu: Messinia (wokół Kalamata) i Argolis (wokół Nafplio). Pomożemy ci w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości w ramach Twojego budżetu i która odpowiada Twoim celom.

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość za pośrednictwem naszej firmy?  Z chęcią Ci pomożemy!

Chociaż decyzja o zakupie wymarzonego domu w Grecji rzadko jest zakupem pod wpływem impulsu, nie musi to być projekt wieloletni: wszystko zależy od tego, jak projekt jest przygotowany i zaplanowany.

UWAGA: Wszelkie informacje o nieruchomościach na sprzedaż a także wszelkie informacje o kosztach eksploatacji (podatki, prąd, zużycie wody) czy marży zysku pochodzą ze źródeł uznawanych za wiarygodne. Dokładne informacje można uzyskać od prawnika, zawodowego architekta lub inżyniera.

A. Co obejmuje twoja usługa, gdy chcę cię zatrudnić jako pośrednika?

Elias i ja pracujemy jako „Housefinders”: zbieramy informacje od naszych klientów, a jeśli nie mamy nieruchomości sami , przekazujemy odpowiednią specyfikację właściwemu brokerowi w Grecji w obszarach, z którymi współpracujemy (okolice Kalamata i Nafplio ). UWAGA: kupowanie za naszym pośrednictwem nie jest droższe niż kupowanie bezpośrednio od brokerów, z którymi współpracujemy! W przypadkach, w których dostarczamy kupującym, prowizja jest dzielona między naszą firmę i firmę brokerską odpowiedzialną za nieruchomość: kupujący płacą nam prowizję, a sprzedający odpowiedzialnej firmie brokerskiej.

Pomożemy Ci zarezerwować wizytę u pośrednika, który zajmuje się obiektem i który przed Twoją wizytą może odpowiedzieć na Twoje dodatkowe pytania. Odpowiadamy również na Twoje pytania przed – w trakcie – i po dokonaniu zakupu. Wraz z naszymi partnerami pomagamy w załatwieniu wszelkich wstępnych formalności związanych z otwarciem konta bankowego, rejestracją w urzędach itp.

B. Jak mogę zarezerwować u Ciebie oglądanie?

W przypadku znalezienia interesującej nieruchomości na naszej stronie: skontaktuj się z Elwirą poprzez mejla lub wypełnij formularz tutaj. Elwira skontaktuje się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych!

Pamiętaj, że koszty podróży i zakwaterowania związane z wizytami rekonesansowymi są pokrywane przez Ciebie, ale możemy Ci pomóc w kwestiach praktycznych. Potrzebujesz pomocy przy zakwaterowaniu?

Jeśli chcesz zarezerwować odwiedzenie nieruchomości, musisz być przygotowany na to, że czasem potrzebujemy 5-10 dni na rezerwacje odwiedzin. Jeśli właściciel nie mieszka w okolicy, mogą być wymagane pewne przygotowania.

Należy pamiętać, że ponieważ wiele agencji może sprzedawać tę samą nieruchomość, możesz być poproszony o podpisanie dokumentu aby zabezpieczyć agencję jako pierwszą, która pokazała Ci nieruchomość. W praktyce oznacza to, że jeśli kupisz tą samą nieruchomość poprzez inną agencję to będziesz zobowiązany do zapłacenia 2% do pierwszej agencji.

C. Polityka Informacji Prywatnych

Należy pamiętać, że informacje podane w zgłoszeniu zainteresowania są wykorzystywane wyłącznie w celu określenia Państwa życzeń. Informacje te nigdy nie będą świadomie przekazywane, sprzedawane ani w inny sposób wykorzystywane bez Twojej zgody. Przeczytaj więcej o tutaj.

D. Czy pomagasz we wszystkich formalnościach po zakupie?

Absolutnie! Możemy skontaktować Cię z prawnikiem, który będzie Cię reprezentował podczas legalizacji zakupu nieruchomości. Jeśli chcesz kupić domek letniskowy możemy polecić również firmy, które dbają o Twój dom i Twoich gości.Możemy skontaktować Cię również z księgowym, który pomoże Ci złożyć deklarację w Grecji.

E. Jakie są dodatkowe koszty, z ktorymi musze sie liczyc jesli zdecyduje sie na zakup nieruchomości w Grecji?

W Grecji koszt prowizji jest dzielony między sprzedającego i kupującego (zwykle po 2% + VAT, czyli 2,48%). W przypadkach, gdy cena zakupu jest niższa niż określona kwota, kupujący może zapłacić stałą opłatę do agencji nieruchomościami. Nasza agencja ma stałą opłatę dla nieruchomości z ceną zakupu 75000 euro (i poniżej). W tych przypadkach nasza prowizja to 1500 euro. Mogą również wystąpić inne szczególne okoliczności, które bedą uzasadniały stałą opłatę. Oprócz prowizji w wysokości 2%, musisz liczyć się z 3, 09% podatku od nieruchomości. Koszt notariusza to 2,5%. Prawnik kosztuje (około) 3,5%, wycena gruntu 700 euro, co stanowi razem około 11, 5%.

F. Jakie zezwolenia są wymagane do zakupu nieruchomości w Grecji?

Dla obywateli UE nie ma żadnych ograniczeń w zakupie nieruchomości w Grecji. Specjalne zezwolenie jest potrzebne jedynie dla obszarów w pobliżu baz wojskowych lub granic państwowych. Obszary te obejmują wschodnią część Morza Egejskiego, Dodekanez, regiony północnej Grecji oraz części Krety i Rodos.

G. Co jest ważne przy zakupie działki budowlanej w Grecji?

Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest czy można uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli działka ma zezwolenie sprawdź zawsze, jak długo umowa jest ważna. Nowe przepisy budowlane obowiązujące w Grecji oznaczają, że działka może otrzymać pozwolenia na budowę jedynie w ramach planu zabudowy okolicy.

H. Czy mogę kupować przez pełnomocnika?

Proces zakupu w Grecji może zająć trochę czasu, ponieważ każdy prawnik musi wiele sprawdzić, a czasami nie masz czasu, aby przyjechać do Grecji tylko po to, aby podpisać dokumenty lub samą umowę kupna. Wtedy możesz zrobić tak, jak my: dać twojemu prawnikowi prawo pełnomocnictwa. Oczywiście wiąże się to z niewielkimi kosztami, ale wyraźnie tańszymi niż gdybyś musiał musiał być tutaj osobiście. Koszt? Liczcie około 2-3% od ceny zakupu.