Dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość w Grecji i Peloponez przy pomocy Housefinders Peloponnese

FAQ dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość w Grecji z Housefinders Peloponnese. Elias i ja pomagamy naszym klientom znaleźć i kupić nieruchomości w dwóch obszarach Peloponezu: Messinia (wokół Kalamata) i Argolis (wokół Nafplio). Pomożemy ci w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości w ramach Twojego budżetu i która odpowiada Twoim celom.

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość za pośrednictwem naszej firmy?  Z chęcią Ci pomożemy!

Chociaż decyzja o zakupie wymarzonego domu w Grecji rzadko jest zakupem pod wpływem impulsu, nie musi to być projekt wieloletni: wszystko zależy od tego, jak projekt jest przygotowany i zaplanowany.

UWAGA: Wszelkie informacje o nieruchomościach na sprzedaż a także wszelkie informacje o kosztach eksploatacji (podatki, prąd, zużycie wody) czy marży zysku pochodzą ze źródeł uznawanych za wiarygodne. Dokładne informacje można uzyskać od prawnika, zawodowego architekta lub inżyniera.

1. Co obejmuje twoja usługa, gdy chcę cię zatrudnić jako pośrednika?

Elias i ja pracujemy jako „Housefinders”: zbieramy informacje od naszych klientów, a jeśli nie mamy nieruchomości sami , przekazujemy odpowiednią specyfikację właściwemu brokerowi w Grecji w obszarach, z którymi współpracujemy (okolice Kalamata i Nafplio ). UWAGA: kupowanie za naszym pośrednictwem nie jest droższe niż kupowanie bezpośrednio od brokerów, z którymi współpracujemy! W przypadkach, w których dostarczamy kupującym, prowizja jest dzielona między naszą firmę i firmę brokerską odpowiedzialną za nieruchomość: kupujący płacą nam prowizję, a sprzedający odpowiedzialnej firmie brokerskiej.

Pomożemy Ci zarezerwować wizytę u pośrednika, który zajmuje się obiektem i który przed Twoją wizytą może odpowiedzieć na Twoje dodatkowe pytania. Odpowiadamy również na Twoje pytania przed – w trakcie – i po dokonaniu zakupu. Wraz z naszymi partnerami pomagamy w załatwieniu wszelkich wstępnych formalności związanych z otwarciem konta bankowego, rejestracją w urzędach itp.

2. Jak mogę zarezerwować u Ciebie oglądanie?

W przypadku znalezienia interesującej nieruchomości na naszej stronie: skontaktuj się z Elwirą poprzez mejla lub wypełnij formularz tutaj. Elwira skontaktuje się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych!

Pamiętaj, że koszty podróży i zakwaterowania związane z wizytami rekonesansowymi są pokrywane przez Ciebie, ale możemy Ci pomóc w kwestiach praktycznych. Potrzebujesz pomocy przy zakwaterowaniu?

Jeśli chcesz zarezerwować odwiedzenie nieruchomości, musisz być przygotowany na to, że czasem potrzebujemy 5-10 dni na rezerwacje odwiedzin. Jeśli właściciel nie mieszka w okolicy, mogą być wymagane pewne przygotowania.

Należy pamiętać, że ponieważ wiele agencji może sprzedawać tę samą nieruchomość, możesz być poproszony o podpisanie dokumentu aby zabezpieczyć agencję jako pierwszą, która pokazała Ci nieruchomość. W praktyce oznacza to, że jeśli kupisz tą samą nieruchomość poprzez inną agencję to będziesz zobowiązany do zapłacenia 2% do pierwszej agencji.

3. Polityka Informacji Prywatnych

Należy pamiętać, że informacje podane w zgłoszeniu zainteresowania są wykorzystywane wyłącznie w celu określenia Państwa życzeń. Informacje te nigdy nie będą świadomie przekazywane, sprzedawane ani w inny sposób wykorzystywane bez Twojej zgody. Przeczytaj więcej o tutaj.

4. Czy pomagacie we wszystkich formalnościach związanych z zakupem?

Absolutnie! Współpracujemy z lokalnymi prawnikami i możemy skontaktować Cię z takim, który będzie Cię reprezentował przez cały proces zakupu, aż wszystko będzie gotowe. Jeśli kupiłeś działkę za naszym pośrednictwem, pomożemy Ci znaleźć sprawdzonych inżynierów budownictwa i firmy budowlane. Przeczytaj “Kupowanie nieruchomości za pośrednictwem HouseFinders Peloponnese: przewodnik krok po kroku”

5. Jakie są dodatkowe koszty, z ktorymi musze sie liczyc jesli zdecyduje sie na zakup nieruchomości w Grecji?

W Grecji koszt prowizji jest dzielony pomiędzy sprzedającego i kupującego (zwykle 2% + VAT każdy). W przypadku, gdy cena zakupu jest niższa od określonej kwoty, kupujący może zapłacić stałą prowizję maklerską, co oznacza, że ​​będzie ona nieco wyższa procentowo. Mogą również istnieć inne szczególne okoliczności w przypadku opłaty stałej. Jest to coś, co musisz sprawdzić u brokera odpowiedzialnego za nieruchomość, którą chcesz kupić.

Oprócz prowizji maklerskiej wynoszącej około 2,5%, trzeba liczyć się z 3,09% podatkiem od nieruchomości. Opłata notarialna 2,5%. Koszt prawnika (w przybliżeniu) 2,5%, stowarzyszenia prawniczego około 1%, a badanie kosztuje 700 euro.

Daje to około 11,5%, więc zawsze licz na nieco ponad 12%. Należy pamiętać, że ponieważ ten sam przedmiot może posiadać kilku pośredników, podczas oglądania podpisywana jest „umowa o wizycie”, aby ustalić, które biuro maklerskie jako pierwsze przedstawiło przedmiot kupującemu.

6. Jakie zezwolenia są wymagane do zakupu nieruchomości w Grecji?

Dla obywateli UE nie ma żadnych ograniczeń w zakupie nieruchomości w Grecji. Specjalne zezwolenie jest potrzebne jedynie dla obszarów w pobliżu baz wojskowych lub granic państwowych. Obszary te obejmują wschodnią część Morza Egejskiego, Dodekanez, regiony północnej Grecji oraz części Krety i Rodos.

7. Co jest ważne przy zakupie działki budowlanej w Grecji?

Najważniejsze jest sprawdzenie, czy działka w ogóle nadaje się do zabudowy, czyli czy jest możliwość uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli działka posiada już pozwolenie na budowę, sprawdź na jak długo. Nowe przepisy budowlane w Grecji obowiązujące od 2015 roku oznaczają, że działka może otrzymać pozwolenie na budowę tylko wtedy, gdy jest objęta planem budowy. Działki o powierzchni powyżej 4000 m2 zawsze mogą uzyskać pozwolenie na budowę. Pozwolenie na budowę wydawane jest zawsze na 200 m2 powierzchni budowlanej. Należy jednak pamiętać, że ważne jest również wzięcie pod uwagę dodatkowych pięter. 100 m2 na piętro oznacza w Grecji 200 m2 na dwa piętra, ponieważ nie dotyczy to powierzchni mieszkalnej, ale całkowitej powierzchni budynku na piętro.

8. Czy mogę kupować przez pełnomocnika?

Proces zakupu w Grecji może zająć trochę czasu, ponieważ każdy prawnik musi wiele sprawdzić, a czasami nie masz czasu, aby przyjechać do Grecji tylko po to, aby podpisać dokumenty lub samą umowę kupna. Wtedy możesz zrobić tak, jak my: dać twojemu prawnikowi prawo pełnomocnictwa. Oczywiście wiąże się to z niewielkimi kosztami, ale wyraźnie tańszymi niż gdybyś musiał musiał być tutaj osobiście. Koszt? Liczcie około 2-3% od ceny zakupu.

9. Czy możesz pożyczyć na zakup domu w Grecji?

Teoretycznie możliwe jest uzyskanie kredytu w greckich bankach. Ale tylko jeśli posiadasz pozwolenie na pobyt w Grecji. W rzeczywistości uzyskanie kredytu bankowego od greckich banków na zakup nieruchomości w Grecji jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

10. Czy jesteście dostępni i pomocni po zakupie?

Jasne! Mieszkamy tu na stałe i mamy szeroką sieć księgowych (których będziesz potrzebować do złożenia deklaracji w Grecji), budowlańców, pomoc remontową, pomoc w sprzątaniu, ogrodników i innych. Dowiadujemy się, czego potrzebujesz, kontaktujemy się z odpowiednimi firmami/osobami, upewniamy się, że mogą Ci pomóc, a następnie dostarczamy Ci listę osób i dane kontaktowe. Wystawiamy fakturę na kwotę 50 euro za godzinę, a w wielu przypadkach na taką pomoc przy uruchomieniu potrzebujemy około 2 godzin. Jeśli wiemy, że zajmie to kilka godzin, poinformujemy Cię o tym wcześniej.

11. Nie będę mieszkać na stałe w swoim domu. Czy możesz pomóc w wypożyczeniu?

Absolutnie! Usługa, o którą prosi wielu naszych nabywców domów. Wykonujemy zdjęcia, robimy opis i publikujemy na naszej stronie internetowej (kliknij na link tutaj). Jest to dla Ciebie całkowicie bezpłatne. Nasza opłata za znalezienie dla Ciebie najemcy wynosi 10% od całego okresu najmu, a Ty płacisz nam po wymeldowaniu się najemcy, więc nie płacisz z góry. Skontaktujemy się z Tobą także z osobami, które będą Twoimi House Manager i które będą mogły zająć się Twoimi gośćmi oraz sprzątaniem.